دسته‌بندی نشده

بهترین فرش ماشینی

بهترین فرش ماشینی

بهترین فرش ماشینی

بهترین فرش ماشینی و این که در حین خرید باید چه مارکی را انتخاب کنیم به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. چنان چه قصد خریداری فرش ماشینی را دارید، تبلیغات متنوع شرکت های ارائه دهنده فرش ماشینی ممکن است شما را در انتخاب بهترین فرش ماشینی برای خانه تان گیج کرده باشد به گونه ای که سوال هایی از قبیل مناسب ترین فرش ماشینی کدام است؟ بهترین قالی ایران چیست؟ فرش چند شانه مناسب تر است؟ چه تراکمی را باید خریداری کنیم؟ چه جنسی؟ بافت کدام شهر؟ و … ذهن اغلب خریداران را به خود اختصاص داده است.
ممکن است در زمینه راهنمای خرید فرش قادر باشید مطالب جسته گریخته ای را در سطح فضای مجازی پیدا کنید، اما در این مطلب سعی شده تا با شرح اطلاعات مختصر و مفید، اصلی ترین عوامل در خریداری بهترین مارک فرش ماشینی را برای شما بیان کنیم.

 

بهترین مارک فرش ماشینی ایران

حقیقت این است که بهترین و مناسب ترین فرش ماشینی برای هر منزل، وابسته به شرایط آن خانه و خانواده دارد. همان گونه که می دانید بهترین فرش ماشینی در حقیقت بستگی به نیازها و بودجه شما دارد .ضخامت فرش  به دلیل ارتباظ مستقیم با دوام آن بسیار قابل توجه است همپنین که هرچه یک فرش مقاوم تر و با دوام تر باشد در جا های متنوع همچون پذیرایی،آشپزخانه و اتاقخواب به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

ضخامت فرش ها را می توان از نظر تعداد شانه های آن ها سنجید . ضخامت و تعداد شانه با هم رابطه معکوسی دارند . به این معنی که هر چه تعداد شانه افزایش یابد از ضخامت کاسته می شود . با توجه به این موضوع می توان گفت که فرش های 700 شانه دارای ضخامت بیشتری نسبت به سایر فرش های با شانه بالاتر  دارد. و همین ویژگی فرش های 700 شانه باعث شده است که مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کند . فرش هایی که دارای ضخامت بیشتری می باشند دوام بیشتری نیز دارند

تفاوت فرش 700 شانه با  سایر فرش ها از نظر دوام کاملا مشخص می باشد .  فرش ها از نظر جنس الیاف بکار رفته در آن ها یکسان می باشند . اما دوام آن ها یکسان نمی باشد . و همانطور که بیان کردیم هر جه ضخامت در یک فرش بیشتر باشد دوام آن نیز بیشتر می باشد یعنی دوام با ضخامت فرش دارای رابطه ی مستقیم می باشد بنابراین س فرش 700 شانه با دوام تر می باشد .

 

ویژگی های بهترین مارک فرش ماشینی

از جمله نکات مهم که بایستی قبل از خریداری فرش ماشینی به آن دقت نمایید، آشنایی با انواع مختلف الیاف به کار رفته در فرش‌ های ماشینی موجود در بازار می باشد. البته ما در این مطلب قصد نداریم که به صورت تخصصی به معرفی آن بپردازیم، و تنها به مرور آن ها به صورت کلی و بازاری بسنده کنیم.
فرش‌های ماشینی را از نظر جنس مواد اولیه که در نخ خواب آن به کار رفته، در چهار دسته اصلی طبقه بندی کرد که عبارت اند از فرش‌های ماشینی اکریلیک ، فرش‌های ماشینی پشمی ، فرش‌های ماشینی پلی استر و همچنین فرش‌های ماشینی پلی پروپیلن.
شاید تا کنون برایتان این سوال مطرح شده باشد که بهترین مارک فرش ماشینی در کشور ایران چه ویژگی هایی را باید داشته باشد؟ از جمله اساسی ترین ویژگی هایی که بایستی در مورد کارخانجات فرش ماشینی در نظر بگیرید این است که از ماشین آلات مدرنی استفاده کنند، به طور یقین کلیه ماشین آلاتی که در سال ۲۰۲۰ تولید شده اند فرش های با کیفیت تری از کارخانجاتی ایجاد می کنند که ماشین بافتشان به سال های ۱۹۷۰ میلادی مرتبط است.
همچنین این نکته را بایستی مدنظر داشته باشید که مواد اولیه نقش مهم و اساسی را در انتخاب بهترین مارک فرش ماشینی ایفا می نماید. مواردی از قبیل بسته بندی مناسب فرش ماشینی، آهار و تکمیل با کیفیت و قیمت ارزان و مناسب نیز از دیگر ویژگی های یک مارک خوب فرش ماشینی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *